سوالات متداول

مارکت ارز یک سیستم پرداخت و دریافت بین المللی شخصی است که بهترین و راحت ترین راه جهت دریافت پول ریالی در قبال ارز برای شما فراهم می کند شما با ایجاد یک حساب کاربری در مارکت ارز دارای یک صفحه پرداخت شخصی با آدرس منحصر به فرد خواهید شد که به صورت الکترونیکی می توانید پول دریافت نمایید.

با توجه به سیستم شاپرک که سیستم سراسری بانک مرکزی برای پرداخت های اینترنتی می باشد واریز تراکنش ها بر روی حساب شما روز بعد انجام می پذیرد و این قانون برای کلیه مشتری های مارکت ارز می باشد.

امضای الکترونیکی شامل کد ۱۰ رقمی می باشد که توسط خریدار برای فروشنده تهیه می‌شود و همزمان با تبادل اسکناس امضا را تحویل فروشنده می دهید و فروشنده با وارد کردن کد ده رقمی حسابش شارژ میشود ، این کد فقط برای فروشنده که توسط خریدار تایید شده قابل استفاده است.

مبادله آنلاین نوعی مبادله می باشد که توسط امضای الکترونیکی که حساب شخصی فرد شارژ شده و زیر نظر گروه مارکت ارز انجام میشود.

در خواست خرید شما باید توسط فروشنده تایید شود و در بخش اطلاعات حساب ، امضای الکترونیکی را دریافت کنید.

بعد از وارد کردن امضای الکترونیک توسط فروشنده حساب کاربری شما در مارکت ارز همان لحظه شارژ می شود.

کارمزد دریافتی نیم درصد می باشد چنانچه تراکنشهای شما در ماه بیشتر از ۳۰ تا باشد توسط کارشناسان مارکت ارز تایید شود این کارمزد کاهش پیدا می‌کند.

ما با استفاده از تجربه بالایی که در زمینه تولید سیستم های تحت وب داریم و همچنین با بهره گیری از پروتکل های به روز امنیتی مانند https فضایی بسیار قابل اعتماد و ایمن را برای کاربران فراهم ساختیم و روز به روز با تست‌های مختلف و بررسی های سیستماتیک بر کلیه روندهای سیستم نظارت داریم.

مارکت ارز دارای مجوز از اتحادیه کسب و کارهای مجازی و سازمان صنعت و معدن و وزارت ارشاد می باشد و توسط پرداخت یارهای داری مجوز بانک مرکزی تایید شده.
تمامی درخواست‌ها بین کاربر و سرور های مارکت ارز تحت پروتکل های رمزنگاری ۲۰۴۸ بیتی انجام می گیرد که امنیت ارتباط را تضمین می‌کند و کلیه تراکنش ها و فعالیت ها در سیستم ثبت شده و به راحتی قابل پیگیری است.

مبادله حضوری تمام عواقب انتقال به عهده خریدار و فروشنده می باشد و مارکت ارز هیچ تعهدی نسبت به آن ندارد، خریدار و فروشنده با هم قرار گذاشته و مبادلات خود را انجام می دهند.

با توجه به سیستم شاپرک و ساز و کار بانک مرکزی اگر پرداخت تا قبل از ساعت ۲۲:۰۰ به وقت تهران انجام شده باشد پول بین ساعت ۱۶:۳۰ تا ۱۷:۳۰ روز بعد به حساب شما واریز خواهد شد.
ولی اگر پرداخت بعد از ساعت ۲۲ انجام شده باشد پول پس فردا در همان ساعت ۱۶:۳۰ تا ۱۷:۳۰ به حساب شما واریز خواهد شد.
اگر پرداخت در روزهای قبل از تعطیلات مثلا (پنجشنبه) انجام شده باشد پول در اولین روز کاری شنبه به حساب شما واریز خواهد شد.

برای استفاده از مارکت ارز و شارژ حساب فرقی نمی کند که شما در چه بانکی حساب داشته باشید یا پول به چه حساب بانکی ایرانی واریز شود هر نوع حساب بانکی که در کشور داشته باشید (جاری ، پس انداز ، سپرده ... ) می توانید از مارکت ارز استفاده کنید فقط کافیست که شماره شبای خود را برای واریز وجه داشته باشید.

جهت جلوگیری از سوء استفاده افراد حتما زمان واریز وجه باید صاحب حساب احراز هویت شود که حساب برای خود صاحب حساب در مارکت ارز باشد.

شما می توانید حساب مارکت ارز خود را به هر مبلغی شارژ کنید ولی به این صورت که باید هر تراکنش ۵۰ میلیون تومان باشد.

با توجه به روند سخت و پیچیده پرداخت برای ایرانیان خارج از کشور مثل دانشجوها و خانواده های ایرانی و کسب کارهای کوچک و بزرگ از سال ۱۳۹۷ مارکت ارز این فرصت را ایجاد کرده که شما بتوانید با حداقل کارمزد ارز خود را به صورت فرد به فرد و با امنیت بالا بفروشید یا خریداری کنید.